Реал Сосиедад и  Рома играят при резултат 0:0 в мач реванш

...

НА ЖИВО: Реал Сосиедад - Рома 0:0, отмениха гол на гостите

Реал Сосиедад и  Рома играят при резултат 0:0  в мач реванш от осминафиналната фаза на Лига Европа.

В първите 10 минути нямаше съществени положения в срещата, като Реал Сосиедад бе по-активният тим, само че нямаше чисти голови положения. Рома бе извънредно добре спретнат в отбрана, като бе и нападателен, влизайки крепко в няколко единоборства. В 15-а минута " вълците " можеха да открият резултата, откакто топката рикошира в Сьорлот, само че тя се търкулна настрана от лявата греда на Ремиро.

В 29-а минута Брийс Мендес получи в противниковото наказателно поле и опита удар по диагонала, само че Руи Патрисио бе на добра позиция и улови без проблеми. Минута по-късно Микел Мерино също опита изстрел от разстояние, само че още веднъж стражът на Рома не бе усложнен.

В първата минута на добавеното време Рома извърши корнер, след който Андреа Белоти отклони с глава на втора греда, където Крис Смолинг засече топката и откри резултата. Попадението бе прегледано от ВАР и в последна сметка бе отсъдена игра с ръка на централния бранител на Рома, а голът бе анулиран.

Стартови сформира:

Реал Сосиедад:  1. Алекс Ремиро, 15. Диего Рико, 24. Робин Льо Норман, 5. Игор Зубелдия, 18. Андони Горосабел, 23. Брийс Мендес, 8. Микел Мерино, 3. Мартин Зубименди, 21. Давид Силва, 10. Микел Оярсабал, 19. Александър Сьорлот

Треньор:  Иманол Алгуасил

Рома:  1. Руи Патрисио, 2. Рик Карсдорп, 23. Джанлука Манчини, 3. Рожер Ибанес, 6. Крис Смолинг, 37. Леонардо Спинацола, 7. Лоренцо Пелегрини, 4. Браян Кристанте, 25. Жоржиньо Вайналдум, 21. Пауло Дибала, 11. Андреа Белоти

Треньор:  Жозе Моуриньо